Co to jest OSE?

organizowanej przez
Zespół ds. Nowej Ewangelizacji
Konferencji Episkopatu Polski.

Ogólnopolska Szkoła Ewangelizatorów – jako projekt Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP – została powołana do istnienia 8 stycznia 2013 r.
i zaaprobowana na 361. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski dnia 6 marca 2013 roku.

Nasza misja

Głównym zadaniem OSE jest nauka skutecznych metod ewangelizacji we współczesnym świecie poprzez wymianę doświadczeń osób z różnych środowisk ewangelizacyjnych w Polsce

Jako Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji pragniemy poprzez OSE zmieniać mentalność dotyczącą ewangelizacji, inspirować do działania i wyposażać w konkretne narzędzia, aby Jezus był poznany i kochany.

V edycja OSE
to nauka EWANGELIZACJI
PARAFII

Wierzymy, że współczesne polskie parafie nie są strukturami przestarzałymi ani ułomnymi, lecz jako dzieło Trójcy Świętą kryją w sobie ogromny potencjał.

Dzięki otwartości na współpracę z Duchem Świętym, odpowiedniemu przygotowaniu oraz dyspozycyjności nawet niewielka wspólnota parafialna może stać się skutecznym kanałem ewangelizacji dzisiejszego świata oraz miejscem formowania prawdziwych uczniów-misjonarzy.
Najlepsi specjaliści

Nasi wykładowcy to najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach.

Zajęcia w formie hybrydowej

Szanujemy Twój czas, dlatego tak ułożyliśmy program zajęć, abyś dać Ci jak najwięcej, jak najmniejszym kosztem.

Teoria i praktyka

Wiemy, że potrzebujesz konkretów, dlatego nasze zajęcia wyposażą Cię praktyczne narzędzia odnowy Twojej parafii.

Wspólnota wiary

Istotą OSE są nie tylko wykłady, lecz także wspólna modlitwa, doświadczenie wspólnoty Kościoła i wymiana doświadczeń.

Dla kogo jest OSE?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się głosić Ewangelię w swoich parafiach, miejscach pracy i rodzinach.

W sposób szczególny zaproszeni są:

Jak wygląda nauka w OSE?

V edycja OSE odbędzie się w trybie hybrydowym.

Zajęcia rozpoczną się 29 października 2022 r. i zakończą 15 czerwca 2024 r.

Spotkania będą odbywać się:

– raz w miesiącu
– od października do czerwca, 4-5 razy w semestrze
– w soboty.

Całość materiału została podzielona na cztery semestry:

I semestr – Kerygmat
II semestr – Zarządzanie i organizacja w ewangelizacji
III semestr – Praktyka ewangelizacji w parafii
IV semestr – Duchowość ewangelizatora.
Spotkania online – ułatwią dostęp większej liczbie osób, które ze względu na odległość lub osobiste obowiązki mogą mieć trudność z częstymi wyjazdami.

Zjazdy stacjonarne – odbędą się w Lublinie (aula Caritas Archidiecezji Lubelskiej,  ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2) i umożliwią wzajemne poznanie się uczestników oraz ekipy, wymianę doświadczeń, wspólną modlitwę, a także warsztaty i ćwiczenia.

Tematy sesji formacyjnych w OSE:

Semestr I

Kerygmat i nowa ewangelizacja

Semestr III

Praktyka ewangelizacji w parafii

Semestr II

Zarządzanie i organizacja ewangelizacji

Semestr IV

Duchowość ewangelizatora

Ile kosztuje nauka w OSE?

Udział w całej edycji kosztuje 2500 zł – płatne jednorazowo lub w miesięcznych transzach 18 x 150 zł.

Opłata obejmuje udział w zajęciach, materiały dla uczestnika a w przypadku zjazdów stacjonarnych obiad i przerwy kawowe. Podczas zjazdów stacjonarnych noclegi we własnym zakresie (przygotowaliśmy propozycje noclegów w zaprzyjaźnionych miejscach). Osoby deklarujące chęć udziału w całości otrzymują dodatkowe materiały dla uczestnika

Możesz również wziąć udział w wybranych sesjach formacyjnych OSE. Opłata wynosi wtedy 160 zł za zjazd.

asdasd
Test er
adasd

Koszt uczestnictwa w OSE:

Opłata za całość z góry

PLN2500 / całość
  • Test predyspozycji i zawodowego dopasowania "Kompas kariery"*
  • Konsultacja z certyfikowanym trenerem "Kompasu kariery"*

Opłata w transzach

PLN150 / sesja
  • Test predyspozycji i zawodowego dopasowania "Kompas kariery"*
  • Konsultacja z certyfikowanym trenerem "Kompasu kariery"*

Opłata za udział w jednej sesji

PLN160 / sesja
  • Posiłki, kawa i ciastka podczas zjazdów stacjonarnych
  • Test predyspozycji i zawodowego dopasowania "Kompas kariery"
  • Konsultacja z certyfikowanym trenerem "Kompasu kariery"

*Z powodu znacznej ceny narzędzia “Kompas Kariery”, Kompas będzie dostępny w pakiecie uczestnika całości OSE, jeśli przekroczymy minimalną planowaną liczbę uczestników.