Wykładowcy

Bp Artur Ważny

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
 
Bp Artur Ważny prowadził m.in. duszpasterstwa dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych oraz osób żyjących z traumą aborcji.
 
Przez kilkanaście lat uczestniczył w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, mającej na celu ewangelizację uczestników „Przystanku Woodstock”.
 
Dewiza biskupia bpa Ważnego to Patris corde (Ojcowskim sercem), a stolicą tytularną jest Mazaca.

dr hab. Aleksander Bańka

Lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, filozof (dr hab. prof. UŚ), politolog, przewodniczący Rodziny św. Szarbela w Polsce
 
Od lat posługuje modlitwą, specjalizuje się w towarzyszeniu duchowym (towarzyszenie integralne w nurcie chrześcijańskiego personalizmu) i na wiele sposobów głosi Ewangelię. 
 
Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM, Gościa Niedzielnego. Członek Rady Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, delegat Komisji Episkopatu Polski na inaugurację synodu o synodalności. Prywatnie mąż i ojciec.

O. dr Wit Piotr Chlondowski OFM

Franciszkanin, dogmatyk, zaangażowany w SNE Zacheusz. Interesuje się pneumatologią, teologią charyzmatów, teorią i praktyką posługi charyzmatem prororoczym, rozeznawaniem objawień prywatnych.

ks. Kamil Dąbrowski

Dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz asystent kościelny Chrześcijańskiego Centrum Ewangelizacji.
 
Student psychologii. Miłośnik kawy, komiksów oraz książek.

ks. dr Michał Dąbrówka

Kapłan diecezji tarnowskiej wyświęcony w 2008 roku, wykładowca homiletyki i dyrektor wydziału duszpasterskiego, rekolekcjonista i misjonarz miłosierdzia, związany z Ogólnopolską Szkołą Ewangelizatorów od samego początku jej istnienia.
 

Halina Duda

Jest związana z Odnową w Duchu Świętym od 1989 roku. W latach 2010-18 była świeckim koordynatorem diecezji lubelskiej.
 
Zajmuję się głównie formacją i czasami ewangelizacją.
Z wykształcenia jest teologiem i surdopedagogiem, zawodowo katechetką, obecnie na emeryturze.

dr Anna Garbacz

Jest psychologiem (KUL), certyfikowaną trenerką NVC i zajmuje się głównie mediacjami.  Prowadzi treningi grupowe oraz towarzyszy ludziom indywidualnie w ramach Fundacji DIalogu Społecznego “Żyrafy” nvcfundacjazyrafy.pl
 
Ułatwia ludziom wspólne życie (osobiste, zawodowe, sąsiedzkie), a konflikt jest dla niej szansą na współtworzenie autentycznych relacji w poczuciu sensu i spełniania.

Aneta Golba

Żona i matka, wicedyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji, autorka podręczników formacyjnych oraz specjalista do spraw formacji we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, w której pełni również funkcję moderatora prowincji zamojsko-lubaczowskiej. 
 
Od kilkunastu lat uczy religii w szkole ponadpodstawowej; z wykształcenia jest również psychologiem i doradcą rodzinnym – prowadzi nauki przedmałżeńskie i terapię małżeństw w katolickiej poradni rodzinnej. 
 
W wolnych chwilach uczy się języka czeskiego i studiuje italianistykę.
 

Magdalena Halak

Z wykształcenia teolog, przez wiele lat pracująca w szkole i wychowująca młodzież. 
 
Obecnie jest zaangażowana w pomaganie i odkrywanie innym życiowej misji m.in. przez Kompas Kariery. Ukończyła również studia z kierownictwa duchowego i prowadzi doradztwo i poradnictwo w ramach formacji Akademii Rozwoju Talentów
 
Koordynuje kursy w Szkole Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, wspólpracuje z Fundacją SMS z NIEBA i jest zaangażowana w głoszenie i ewangelizację na rekolekcjach i misjach.

ks. Piotr Jakubiak

Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Od ponad 5 lat duszpasterz Polonii w Irlandii, przy parafii Newbridge. 
 
Ewangelizator, rekolekcjonista, duszpasterz, kierownik duchowy. Szczególnie ceniony przez chorych i cierpiących. Swoim uśmiechem i dobrocią pomoże przetrwać największe cierpienia i krzyże. 

Ks. Rafał Jarosiewicz

 
Autor muzyki, książek oraz audiobooków z tematyki ewangelizacji i duchowości. Pomysłodawca wielu nowych form ewangelizacji np.: Mobilny Konfesjonał, Ewangelia na Dachach czy też Biblioteka dla zmarłych i innych. 
 
Przez całe lata związany z organizacją rekolekcji na stadionie PGE Narodowy – gromadzących tysiące osób. 
 
Pasjonat Ewangelizacji, podróży i różnych dyscyplin sportowych.

ks. dr Piotr Jarosiewicz

Duszpasterz młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w tej diecezji.
 
Autor książek „Siedem”, „Jesus is cool” „MPJ”, twórca klipów, rekolekcjonista.
 
Prywatnie pasjonat pliki nożnej, ścigaczy i FC Barcelony. Uwielbia czytać, spotykać się z młodzieżą i oglądać filmy

Michał Jeleń

Lider warszawskiej Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej ABBA, którą założył i prowadzi wraz z żoną od kilkunastu lat. 
 
Michał posługiwał w Rosji (Tomsk, Nowosybirsk) i Kenii. Absolwent Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji na Papieskim Wydziale Teologicznym.
 
Jego pasją jest prowadzenie ludzi do odkrywania Ojcowskiej miłości i dobroci Boga oraz życia opartego na Słowie Bożym i mocy Ducha Świętego. Ojciec czwórki dzieci.

dr hab. Dariusz Jeziorny

Mąż Agaty i ojciec dwóch synów; z zawodu historyk, dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizujący się w historii najnowszej; autor biografii o. Józefa Kozłowskiego SJ sporządzonej na użytek procesu beatyfikacyjnego.
 
W Odnowie Charyzmatycznej od stycznia 1986 r.; po rozpoczęciu studiów w Łodzi w tworzącej się grupie modlitewnej “Mocni w Duchu”; lider grupy 1994-1996; później koordynator grup Odnowy archidiecezji łódzkiej i członek Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów (1997-2007); w latach 2004-2013 delegat ICCRS na kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Mariusz Kaczmarczyk

 
Odpowiedzialny za grafikę komputerową, social media oraz platformę kursową PSNE. Również posługuje w PSNE. Z zawodu inżynier produkcji. Lubi optymalizować i usprawniać rzeczy wokół siebie i tym doświadczeniem chce służyć tam gdzie Bóg go postawi. Jego pasją jest gotowanie, projektowanie wnętrz i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

ks. Piotr Kobeszko

Proboszcz parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku starający się w codziennej posłudze realizować słowa zawołania kapłańskiego „Nie mam srebra ani złota ale co mam to Ci daje, w imię Jezusa Chrystusa: Wstań i chodź!” (Dz 3,6). 

Ze świeckich rzeczy trener umiejętności społecznych, terapeuta uzależnień. 

Malwina Kocot

Świecka konsekrowana, towarzysz duchowy dorosłych, dzieci i młodzieży, formator wspólnot, artystka plastyk, pracownik Fundacji Mocni w Duchu. 
 
Jej życiowe motto: “Jezu, Ty mi wystarczysz!”.

Maciej Maciejewicz

Wykorzystując współczesne media, współpracuje z twórcami, którzy chcą szerzyć Ewangelię w kreatywny sposób. W ten sposób pragnie kreować nowy wizerunek kościoła i sztuki chrześcijańskiej. Twórczość Macieja można zobaczyć w kościele, a także poza nim, m. in. w teledyskach polskich artystów. Z pasji do sztuki od wielu lat spełnia się artystycznie i zawodowo prowadząc własną działalność produkcyjną. Wierzy w potencjał młodych ludzi, dlatego jego działania często są ukierunkowane na wyposażanie ich w praktyczne narzędzia i wiedzę, dzięki którym mogą wspierać działania lokalnego kościoła. Z miłości do młodego pokolenia razem z żoną od lat angażują się w tworzenie wydarzeń chrześcijańskich, mówiąc we współczesny sposób o Jezusie.
 
Jeszcze do niedawna Maciej był liderem młodzieżowych spotkań Warszawskiego Składu Soli oraz organizatorem konferencji chrześcijańskiej dla młodych ludzi – Bazy Centrum. Dziś Maciej angażuje się i współtworzy fundację Delta Media generującą nowe platformy dla chrześcijańskich mediów.
 
Na Instagramie efekty jego pracy można zobaczyć na takich kontach jak: 
 

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Proboszcz Winnicy, założyciel i członek SP NATAN, założył i przez wiele lat prowadził serwis katechetyczny Natan.
 
Autor wielu artykułów katechetycznych i pastoralnych.
 

ks. Artur Mularz

Ks. Artur Mularz pochodzi z parafii Szczepanów (miejsce narodzin św. Stanisława, biskupa – patrona Polski).

Obecnie pełni funkcję dyrektora Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w diecezji tarnowskiej i jest także asystentem diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie.

Przez lata był cenionym katechetą młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych, wdrażając wiele nowych inicjatyw i pomysłów w pracy duszpasterskiej.

Członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Prowadzi wiele warsztatów, kursów, rekolekcji i inicjatyw o różnorakiej tematyce.

ks. Dariusz Piórkowski SJ

Jezuita, duszpasterz, kierownik duchowy i rekolekcjonista.
Lubi gotowanie, wędrówki górskie i rowerowe. Autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii, m.in. “O duchowości z krwi i kości”; “Książeczka o miłosierdziu”; “Spodziewaj się Dobra i Nie musisz być doskonały.
Chrześcijański sposób na perfekcjonizm”; “Nie bój się zmiany. O wierze, Kościele i bliskości Boga”.
 
Publikuje w „Przewodniku Katolickim, „W Drodze” i na własnym profilu na FB.

ks. dr Krzysztof Porosło

Ksiądz archidiecezji krakowskiej, święcenia kapłańskie przyjął w 2013 r., a w 2019 r. uzyskał doktorat z teologii dogmatycznej po studiach odbytych na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie.
 
Pochodzi z Nowego Targu. Po święceniach przez dwa lata posługiwał jako wikariusz w parafii św. Józefa w Krakowie na os. Kalinowym. Następnie odbył studia z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania), zakończone w 2019 r. obroną doktoratu na temat pneumatologii Mszału hiszpańsko-mozarabskiego.
 
Od 2019 r. wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Krakowie, Studium Dominicanum w Warszawie, Studium Muzyki Liturgicznej w Poznaniu. W latach 2019-2020 duszpasterz akademicki Patmosu, działającego przy uniwersytecie. Od 2020 r. centralny duszpasterz akademicki archidiecezji krakowskiej przy DA św. Anny.
 
Pomysłodawca i współorganizator rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans.
 
Jego pasją jest teologia liturgii i popularyzowanie jej. Publikował m.in. na łamach Gościa Niedzielnego, Niedzieli, W drodze, Pastores czy Listu. Autor i redaktor kilkunastu książek poświęconych liturgii i Biblii (m.in. Święta codzienność, Zobaczyć Boga). Współautor cyklu Cud cudów na dominikanie.pl. Jego homilii można posłuchać na stronie www.baptysterium.pl.

Ks.Artur Potrapeluk

 
Członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji (KEP), wice Koordynator Krajowych Służb Komunii CHARIS, Koordynator Diecezjalny Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. 
 
Twórca katolickich social media agappe.pl i agappe.tv
 
 

Daniel Przewięzikowski

Jest grafikiem i na co dzień pracuje jako freelancer, m.in. tworząc projekty i identyfikacje graficzne dla wspólnot i inicjatyw katolickich. 
 
Ponadto współpracuje przy projektach ekumenicznych, tym samym ucząc się nowych umiejętności oraz różnych perspektyw na kwestie wizualne. Oprócz grafiki zajmuje się dodatkowo produkcją muzyki i współpracuje z chrześcijańskimi raperami. Jego motywacją jest podnoszenie poziomu wizualnego chrześcijańskich projektów w taki sposób, aby nie odstępywały poziomem od współczesnych komercyjnych i artystycznych kreacji. W swojej pracy lubi pracować od podstaw – opracowywać przemyślane koncepcje graficzne i tworzyć historię, która jest dopowiedzeniem do treści konkretnego projektu. 
 
Jest zaangażowany w różne chrześcijańskie projekty zarówno jako grafik, jak i muzyk.
 
STEEPED – tworzenie grafik, projektów okładek
ŚWIATŁO W MIEŚCIE – tworzenie grafik, brandingu, opracowywanie planu dystrybucji materiałów
JEDNO SŁOWO – stworzenie identyfikacji wizualnej, tworzenie grafik, pomoc kreatywna przy opracowywaniu kampanii 
KOŚCIÓŁ TV – stworzenie identyfikacji wizualnej, tworzenie grafik, pomoc kreatywna przy opracowywaniu kampanii
SZTUKA DOBRA – stworzenie identyfikacji wizualnej, tworzenie grafik, pomoc kreatywna przy opracowywaniu kampanii
BRAVO JEZUS – zaprojektowanie logo, tworzenie grafik, pomoc kreatywna przy opracowywaniu kampanii
EKUMEMIZM – stworzenie i prowadzenie profilu, tworzenie contentu
 
MUZYK:
STEEPED – gra na pianinie
CUKIER – współpraca z raperem jako DJ

ks. Artur Sepioło

Urodził się 17 I 1966 roku w Kuźni Raciborskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 15 VI 1991 roku w Opolu. Był wikariuszem w Zabrzu-Zaborzu i w Bytomiu, a w latach 2006 – 12 proboszczem parafii p.w. Chrystusa Króla w Gliwicach.
 
Obecne jest moderatorem Referatu ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, koordynatorem Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej, pozostając jednocześnie duszpasterzem diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz koordynatorem grup Odnowy w Duchu Świętym w diecezji gliwickiej.
 

ks. dr Piotr Spyra

Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii zamojsko-lubaczowskiej i Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji.
 
Członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Pełni funkcję wicemoderatora generalnego wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, rekolekcjonista i autor podręczników formacyjnych.
 
Z wykształcenia doktor teologii i muzyk – absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa. W wolnych komponuje muzykę i potrawy kuchni włoskiej oraz indyjskiej.

o. dr Adam Strojny

Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie Wesołej, zaangażowany na życie we Wspólnocie Chemin Neuf, doktor teologii (ze specjalizacją w eklezjologii ekumenicznej), pasjonat ewangelizacji i ekumenizmu, doświadczenie formacji i posługi we Włoszech i we Francji  
 
Zdjęcie przedstawia całą Ekipę parafialną (3 osoby konsekrowane: o. Adam Strojny, s. Kasia Jackowska i o. Krzysztof Charańczuk oraz małżeństwo Agnieszka i Marek Sęczek) 

Ks. Andrzej Surdykowski

Kapłan diecezji łomżyńskiej. Moderator Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej w Ostrowii Mazowieckiej.
 
Przez 5 lat był wikariuszem w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu, od 2020 roku  jest Mederatorem Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie prowadzi rekolekcje, kursy ewangelizacyjne, uwielbienia, warsztaty i misje parafialne. 
 
Poza ewangelizacją interesuje się motoryzacją i w wolnej chwili lubi majsterkować.   

Agnieszka Wardencka-Wójcik

Jest żoną i matką, którą zachwyca życie w rodzinie. Na co dzień pracuje z młodzieżą, co utwierdza ją w przekonaniu, że prawda i uczciwość jest jedyną drogą do serca drugiego człowieka.
 
 
Prowadziła warsztaty i spotkania ewangelizacyjne dla grup w ramach Kongresu Nowej Ewangelizacji, Forum Charyzmatycznego. Uczestniczyła w ewangelizacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 
 
Jako osoba świecka działająca przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, uczestniczy wraz z mężem w spotkaniach ewangelizacyjnych w ramach spotkań przed przystąpieniem do sakramentów świętych/przygotowania do sakramentów.

ks. Dominik Wodniczak

Proboszcz Parafii Św. Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim. Od wielu lat związany z odnową charyzmatyczną. 
 
Czynnie zaangażowany w dzieło ewangelizacji, prowadzi kursy i rekolekcje ewangelizacyjne. Pasterz Wspólnoty Nowa Pascha. Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Św. Rodziny. Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej. Należy do  Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.
 

Paulina Worożbit

Współpracownik Redakcji Audycji Katolickich Telewizji Polskiej
i współautorka programu dla młodzieży „Studio Raban”.
 
Z wykształcenia absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zdobywała w krakowskiej agencji marketingowej „Social Media Now”. Obecnie szkoli z budowania marki osobistej na Instagramie. Leży jej na sercu wyposażanie kapłanów i świeckich liderów w narzędzia, które pozwolą im nieść Ewangelię znacznie szerzej niż z tradycyjnej ambony. 
 
W wolnym czasie reżyseruje krótkie materiały foto i wideo do mediów społecznościowych (stories, spoty, teledyski, kampanie). Jest również absolwentką i pracownikiem Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 
Prywatnie jest zaangażowana społecznie w działania na rzecz najbardziej potrzebujących — wspomaga zbiórkę crowdfundingową na mieszkanie dla niepełnosprawnej Basi Turek pod hasłem #niemabatabedziechata (https://zrzutka.pl/mnsptf), wspiera często bezdomnych. 
 

Marcin Zieliński

Lider wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach. Ewangelizator, posługujący modlitwą o uzdrowienie w kraju i za granicą. Jest członkiem Krajowej Służby Komunii CHARIS oraz autorem książek m.in. „Rozpal wiarę, a będą działy się cuda”, „Między cierpieniem a uzdrowieniem”, czy „Modlitwa w blasku Boga”. Znany z krótkich rozważań Słowa Bożego „Kwadransik ze Słowem” na YouTube. Twórca projektu „ChwałaMU”. Jest również absolwentem AWF w Warszawie i studentem teologii jak i prezesem Fundacji „Rozpal Wiarę”.