SESJA 18 – Posłani do Kościoła aby służyć

1

Odkryjesz Kościół i wspólnotę jako miejsce twojego wzrostu duchowego

2

Zrozumiesz, dlaczego w Kościele nie można ewangelizować w pojedynkę

3

Nauczysz się różnych sposobów posługi, które proponuje Kościół

SESJA 18.
15 czerwca 2024 stacjonarnie

Aula Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, 20-105 Lublin

Początek o godz. 8.30 w sobotę zakończenie o 16.00. W programie oprócz wykładów i ćwiczeń – wspólna modlitwa, posiłki i integracja. 
Jeśli potrzebujesz noclegu (np. z piątku na sobotę) – skorzystaj z miejsc noclegowych, które rekomendujemy. 

Aleksander Bańka

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, Tychy

1.Dlaczego w Kościele nie ma ewangelizacji w pojedynkę?

  • Godzina
    09.00-10.30
  • Tryb
    Stacjonarny
  • Rodzaj zajęć
    Wykład
Marek Witkowski

Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Łódzkiej

2. Kim jest świecki w Kościele?

  • Godzina
    11.00-12.30
  • Tryb
    Stacjonarny
  • Rodzaj zajęć
    Wykład
Ks. Piotr Spyra

Zamojska Szkoła Ewangelizacji, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

3. Posłani aby służyć w Kościele

  • Godzina
    13.30-15.00
  • Tryb
    Stacjonarny
  • Rodzaj zajęć
    Wykład

Poznaj bliżej naszych prelegentów:

dr hab. Aleksander Bańka

Lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, filozof (dr hab. prof. UŚ), politolog, przewodniczący Rodziny św. Szarbela w Polsce
 
Od lat posługuje modlitwą, specjalizuje się w towarzyszeniu duchowym (towarzyszenie integralne w nurcie chrześcijańskiego personalizmu) i na wiele sposobów głosi Ewangelię. 
 
Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM, Gościa Niedzielnego. Członek Rady Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, delegat Komisji Episkopatu Polski na inaugurację synodu o synodalności. Prywatnie mąż i ojciec.

Marek Witkowski

Mąż, ojciec i dziadek, który uważa swoje miejsce w rodzinie za pierwszy Boży cud w życiu. Ochrzczony jako dorosły, co umożliwiło mu nawrócenie kilka lat później. Po nawróceniu doświadczył wielu cudów, a fakt, że wciąż żyje, uważa za kolejny dowód Bożej interwencji.

Od momentu nawrócenia nieustannie dąży do bycia bliżej Boga. Jest wieloletnim liderem wspólnoty i koordynatorem ruchu Odnowy w Duchu Świętym dla Archidiecezji Łódzkiej. Swoje talenty muzyczne rozwija, grając i śpiewając w zespole przy wspólnocie „Zawierzenie” działającej przy parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi, tworząc również własne pieśni dla Pana.

Jest zaangażowany w Ćwiczenia Duchowe św. Ignacego z Loyoli, zarówno jako uczestnik, jak i przewodnik duchowy. Towarzyszy rekolektantom w ich duchowej drodze, realizując swój charyzmat ojcostwa nie tylko dla własnych dzieci, ale także dla duchowych. Wspiera wspólnoty, prowadząc rekolekcje w ramach posługi SOS dla wspólnot.

Od wielu lat jest związany z Centrum Mocni w Duchu w Łodzi, aktywnie uczestnicząc w jego działalności. Jego celem jest naśladowanie miłości Chrystusa, rozwijanie powołania do życia w rodzinie oraz towarzyszenia duchowego w Ćwiczeniach i codziennym życiu.

ks. dr Piotr Spyra

Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii zamojsko-lubaczowskiej i Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji.
 
Członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Pełni funkcję wicemoderatora generalnego wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, rekolekcjonista i autor podręczników formacyjnych.
 
Z wykształcenia doktor teologii i muzyk – absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa. W wolnych komponuje muzykę i potrawy kuchni włoskiej oraz indyjskiej.

Zobacz inne sesje formacyjne w tym semestrze:

2024-02-17 08:30-16:00
2024-03-16 08:30-15:15
2024-05-18 08:30-16:00