SESJA 1 – Nowa ewangelizacja – zagadnienia wstępne

Uporządkujesz wiedzę o ewangelizacji

Poznasz współczesne nauczanie Kościoła o ewangelizowaniu parafii

Odkryjesz kerygmat jako najprostszą drogę do zrodzenia wiary

SESJA 1.
29 października 2022 online

Bp Artur Ważny

Biskup pomocniczy tarnowski, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP

1. Ewangelizacja parafii - priorytet czy zadanie dla chętnych?

08.30-10.00
Bp Artur Ważny

2. Co to jest Kościół ewangelizujący i zewangelizowany?

10.15-11.45
Ks. Piotr Spyra

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Zamojska Szkoła Ewangelizacji, Zamość

3. Od preewangelizacji po mistagogię - całościowa wizja ewangelizacji

12.00-13.30
Aneta Golba

Zamojska Szkoła Ewangelizacji, Przyjaciele Oblubieńca, Biłgoraj

4. Jak współcześnie głosić kerygmat?

13.45-15.15
  • Rodzaj zajęć

Poznaj bliżej naszych prelegentów:

Bp Artur Ważny

Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Bp Artur Ważny prowadził m.in. duszpasterstwa dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych oraz osób żyjących z traumą aborcji.

Przez kilkanaście lat uczestniczył w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, mającej na celu ewangelizację uczestników „Przystanku Woodstock”.

Dewiza biskupia bpa Ważnego to Patris corde (Ojcowskim sercem), a stolicą tytularną jest Mazaca.

Aneta Golba

Żona i matka, wicedyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji, autorka podręczników formacyjnych oraz specjalista do spraw formacji we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, w której pełni również funkcję moderatora prowincji zamojsko-lubaczowskiej.

Od kilkunastu lat uczy religii w szkole ponadpodstawowej; z wykształcenia jest również psychologiem i doradcą rodzinnym – prowadzi nauki przedmałżeńskie i terapię małżeństw w katolickiej poradni rodzinnej.

W wolnych chwilach uczy się języka czeskiego i studiuje italianistykę.

ks. dr Piotr Spyra

Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego kurii zamojsko-lubaczowskiej i Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji.

Członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Pełni funkcję wicemoderatora generalnego wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, rekolekcjonista i autor podręczników formacyjnych.

Z wykształcenia doktor teologii i muzyk – absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa. W wolnych komponuje muzykę i potrawy kuchni włoskiej oraz indyjskiej.

Zobacz inne sesje formacyjne w tym semestrze:

2022-11-19 08:30-16:00
2022-12-17 08:30-15:15