SESJA 3 – Grzech i grzeszność

1

Poznasz istotę grzechu i odkryjesz różnice pomiędzy grzechem i grzesznością

2

Zrozumiesz mechanizmy wchodzenia w grzech, skutki grzechu i nauczysz się właściwej oceny moralnej danego czynu

3

Dowiesz się, jak rozmawiać z grzesznikami i jak poprawnie mówić świadectwo w kontekście grzechu

SESJA 3.
14 grudnia 2024 online

Ks. Grzegorz Strzelczyk

Uniwersytet Śląski w Katowicach

1. Grzech i grzeszność

  • Godzina
    9.00-10.30
  • Tryb
    Online
  • Rodzaj zajęć
    Wykład
Ks. Piotr Kieniewicz MIC

Warszawa

2. Od pokusy do grzechu ciężkiego

  • Godzina
    10.45-12.15
  • Tryb
    Online
  • Rodzaj zajęć
    Wykład
Aneta Golba

Zamojska Szkoła Ewangelizacji, Przyjaciele Oblubieńca, Biłgoraj

3. Jak (nie) mówić o grzechu?

  • Godzina
    12.30-14.00
  • Tryb
    Online
  • Rodzaj zajęć
    Wykład
Ks. Paweł Kowalski SJ

Mocni w Duchu, Łódź

4. Warsztaty-Jak dobrze przeżyć spowiedź?

  • Godzina
    15.00-16.30
  • Tryb
    Online
  • Rodzaj zajęć
    Warsztat

Poznaj bliżej naszych prelegentów:

Ks. dr Grzegorz Strzelczyk

Kapłan archidiecezji katowickiej, teolog, wykładowca akademicki oraz jeden z czołowych polskich myślicieli katolickich. Specjalizuje się w teologii dogmatycznej, szczególnie w chrystologii i eklezjologii, a jego prace naukowe poruszają kluczowe zagadnienia dotyczące współczesnej wiary. Jako rekolekcjonista i mówca, ks. Strzelczyk jest ceniony za umiejętność prostego wyjaśniania trudnych kwestii teologicznych oraz za otwartość na dialog z różnymi grupami wiernych.

Aktywnie działa na rzecz nowej ewangelizacji, często uczestnicząc w konferencjach i debatach poświęconych wierze w dzisiejszym świecie. Jest autorem licznych publikacji naukowych i książek, które pomagają pogłębiać zrozumienie wiary. Odpowiada również za formację kapłańską w Archidiecezji Katowickiej

Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC

Ks. Piotr Kieniewicz MIC jest kapłanem ze Zgromadzenia Księży Marianów, teologiem, bioetykiem i rekolekcjonistą. Przez wiele lat pełnił funkcję wykładowcy akademickiego, a jego specjalizacją jest bioetyka, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z obroną życia i zagadnieniami moralnymi współczesnej medycyny. 

Jest autorem wielu publikacji z zakresu bioetyki, a także aktywnie zaangażowany w działalność ewangelizacyjną, organizując i prowadząc liczne rekolekcje oraz warsztaty formacyjne. W swojej posłudze często porusza tematy związane z duchowością, rodziną oraz etyką życia. 

Aneta Golba

Żona i matka, wicedyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji, autorka podręczników formacyjnych oraz specjalista do spraw formacji we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, w której pełni również funkcję moderatora prowincji zamojsko-lubaczowskiej. 
 
Ukończyła studia teologiczne, jest również psychologiem,  psychotraumatologiem i doradcą rodzinnym – prowadzi nauki przedmałżeńskie i terapię małżeństw w katolickiej poradni rodzinnej. 
 
W wolnych chwilach uczy się języka czeskiego i włoskiego. 
 
 

Ks. Paweł Kowalski SJ

Jezuita, duszpasterz akademicki, opiekun Wspólnoty Mocni w Duchu, rekolekcjonista, pielgrzym, fascynat górskich wędrówek. 

Dzięki głębokiemu zakorzenieniu w duchowości św. Ignacego z Loyoli, z powodzeniem głosi Ewangelię także w przestrzeni cyfrowej, docierając do szerokiego grona wiernych za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Jego działalność online pozwala na promowanie modlitwy ignacjańskiej oraz dzielenie się wartościami chrześcijańskimi z młodymi ludźmi i poszukującymi pogłębienia wiary w nowoczesnym świecie.

Następne sesje:

2025-01-25 09:00-16:30
2025-03-01 09:00-16:30
2025-03-22 09:00-16:30