SESJA 12 – Drzwi do sakramentów

1

Poznasz, w jaki sposób wykorzystać potencjał związany z przygotowaniem do sakramentów świętych

2

Poznasz sprawdzone przez najlepszych w Polsce praktyków sposoby i narzędzia ewangelizacji

3

Nauczysz się, jak tworzyć programy ewangelizacyjne dostosowane do twojej parafii

SESJA 12.
16 grudnia 2023 online

s. Karolina Ostopinko CHR

Jadwiżanka Wawelska, Ośrodek Katechumenalny w Zawichoście.

1a. Katechumenat dorosłych

08.30-9.00
ks. dr Michał Zybała

Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, Lublin

1b. Przygotowanie do chrztu dorosłych

09.00-9.30
Agnieszka Wardencka-Wójcik

Mocni w Duchu, Łódź

1c. Ewangelizacja w przygotowaniu do sakramentu chrztu

09.30-10.00
ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Proboszcz, Fundacja Nasza Winnica, Winnica (diec. płocka)

2. Ewangelizacja w przygotowaniu do sakramentu I Komunii Świętej

10.15-11.45
Michał Jeleń

Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna ABBA, Warszawa

3. Ewangelizacja w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania

12.00-13.30
Aneta Golba

Zamojska Szkoła Ewangelizacji, Przyjaciele Oblubieńca, Biłgoraj

4. Ewangelizacja w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa

• Godzina
    wykład zostanie przesłany w mailu
ks. Artur Sepioło

Referat ds. Nowej Ewangelizacji, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Gliwice

5. Dyskusja, podsumowanie, wnioski

13.45-15.15
    Panel dyskusyjny

Poznaj bliżej naszych prelegentów:

s. Karolina Ostopinko CHR

Jadwiżanka Wawelska, Katechistka Ośrodka Katechumenalnego w Sandomierzu, obecnie posługuje w Ośrodku Formacji Liturgicznej w Zawichoście

ks. dr Michał Zybała

Kapłan Archidiecezji Lubelskiej, biblista, koordynator ds. nowej ewangelizacji w AL, związany przez wiele lat ze środowiskiem Przystanka Jezus, odpowiedzialny za katechumenat dorosłych w AL, pasterz i członek Wspólnoty MIłości Ukrzyżowanej w Lublinie.

Agnieszka Wardencka-Wójcik

Jest żoną i matką, którą zachwyca życie w rodzinie. Na co dzień pracuje z młodzieżą, co utwierdza ją w przekonaniu, że prawda i uczciwość jest jedyną drogą do serca drugiego człowieka.

Prowadziła warsztaty i spotkania ewangelizacyjne dla grup w ramach Kongresu Nowej Ewangelizacji, Forum Charyzmatycznego. Uczestniczyła w ewangelizacji przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Jako osoba świecka działająca przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, uczestniczy wraz z mężem w spotkaniach ewangelizacyjnych w ramach spotkań przed przystąpieniem do sakramentów świętych/przygotowania do sakramentów.

Michał Jeleń

Lider warszawskiej Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej ABBA, którą założył i prowadzi wraz z żoną od kilkunastu lat.

Michał posługiwał w Rosji (Tomsk, Nowosybirsk) i Kenii. Absolwent Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji na Papieskim Wydziale Teologicznym.

Jego pasją jest prowadzenie ludzi do odkrywania Ojcowskiej miłości i dobroci Boga oraz życia opartego na Słowie Bożym i mocy Ducha Świętego. Ojciec czwórki dzieci.

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Proboszcz Winnicy, założyciel i członek SP NATAN, założył i przez wiele lat prowadził serwis katechetyczny Natan.

Autor wielu artykułów katechetycznych i pastoralnych.

Aneta Golba

Żona i matka, wicedyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji, autorka podręczników formacyjnych oraz specjalista do spraw formacji we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, w której pełni również funkcję moderatora prowincji zamojsko-lubaczowskiej.

Od kilkunastu lat uczy religii w szkole ponadpodstawowej; z wykształcenia jest również psychologiem i doradcą rodzinnym – prowadzi nauki przedmałżeńskie i terapię małżeństw w katolickiej poradni rodzinnej.

W wolnych chwilach uczy się języka czeskiego i studiuje italianistykę.

ks. Artur Sepioło

Urodził się 17 I 1966 roku w Kuźni Raciborskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 15 VI 1991 roku w Opolu. Był wikariuszem w Zabrzu-Zaborzu i w Bytomiu, a w latach 2006 – 12 proboszczem parafii p.w. Chrystusa Króla w Gliwicach.

Obecne jest moderatorem Referatu ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, koordynatorem Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej, pozostając jednocześnie duszpasterzem diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz koordynatorem grup Odnowy w Duchu Świętym w diecezji gliwickiej.

Zobacz inne sesje formacyjne w tym semestrze:

2023-10-14 08:30-16:00
2023-11-18 08:30-15:15